Tänases blogipostituses tutvustame teile Proovikivi koosloome koole – neid vahvaid õpetajaid ja õpilasi, kes meiega koos HITSA, Startup Estonia ja Tallinna Ülikooli koosloome pilootprojektis osalevad.
Järveotsa gümnaasium
800 õpilasega kool asub Harku järve ääres Haabersti linnaosas. See on kool, kus väärtustatakse üksteisest hoolivat ning turvalist töö- ja suhtlemiskeskkonda ning ollakse avatud uuendustele, kuid säilitatakse ja väärtustatakse traditsioone. Siin on õpilastel võimalik arendada oma võimeid ja huvisid, et kujuneda iseseisvalt mõtlevaks isiksuseks.
Õpetaja Helle Kiviselg
Töötan Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis alates 2018 aastast haridustehnoloogina. Mulle on alati meeldinud uued väljakutsed ja võimalused, et arendada ennast ja oma õpilasi. Sügisel liitusime Tallinna Ülikooli uue projektiga, mille algne nimetus oli GTL. Algas üsna huvitav periood meie neljaliikmelisele õpetajate tiimile. Päris täpselt ei saanud isegi aru, mida teha, aga tasapisi hakkas kõik sujuma ja meile meeldis see protsess, kuhu olime sattunud. Esialgu kaasasime 9.klassi õpilased, kelle ülesandeks oli välja mõelda nende jaoks oluline probleem, kirjeldada seda ja püüda leida lahendusi. Oli põnev tegevus, sest pidime õpetajatena ise muutuma ja õpilased said samuti uue kogemuse. Sellest saigi algus ja edasine liitumine Proovikivi projektiga. Nüüd juba kaasates ka 8. klassi õpilasi, kes hetkel on väga vaimustunud ja innustunud kaasalööjad – mis on õpetajale parim motivatsioon kui särasilmsed ja innustunud õpilased, kellega koos vahvaid asju teha.
Paide Gümnaasium
Vaid kaks aastat tegutsenud riigiümnaasium asub Eestimaa südames Paides. Me usume, et võimed on arendatavad ning loome koostöös parima keskkonna selleks. Noortel on võimalus valikkursuseid valides oma õppekava ise kujundada. Õppimine toimub igal pool, nii koolis kui ka väljaspool kooli. Olulised on areng, avatus, usaldus, loovus ja koostöö.
Õpetaja Kersti Viilup
Olen Paide Gümnaasiumi noorsootööjuht ja liikumisõpetaja alates 2019. aasta sügisest. Mulle meeldib nii Paide Gümnaasium kui selle inimesed väga! Koolis töötavad kõrvuti algajad õpetajad ja juba mitmekümneaastase kogemusega pedagoogid, kes koos panustavad uue kooli loomisse, hoopis teistmoodi õpetamisse ja õppimisse.
Väga suur roll koolis on ennastjuhtival õpilasel ja usalduslikul suhtel. Kuigi olen ametilt noorsootööjuht, siis tegelik võim kooli noorsootöös on õpilaste käes. Mina loon vaid võimalusi ja toetan neid nende ettevõtmistes.
Liikumisõpetajana püüan oskuseid ja teadmisi anda edasi tekitades huvi ja olles eeskujuks, et tekiksid harjumused ja tahe liikuda kogu eluks. Distantsõpe andis meile hea proovikivi, kas seni kooliseinte vahel toiminud usaldus ka päriselt toimib- toimib küll!
Aga mis puutub sellesse päris Proovikivisse, siis sellega ajendasid liituma just noored- meie kooli õpilasesindus. Õpilasesindusse kuuluvad noored, kes on lisaks koolis tegutsemisele aktiivsed ka kogukonnas, panustades nii vabatahtlikena ürituste korraldamisse kui lüües kaasa kohalikes noortevolikogudes. Proovikivi on neile hea võimalus on kogemusi jagada, aga ka saada uusi ideid, kuidas edasi toimetada.